Para kasaları;  takıları, mücevherleri parayı, senetleri, çekleri koymak için kolay ve güvenilir bir sistem. Teknoloji geliştikçe para kasaları da olumlu değişkenlikler göstererek kullanımı son derece basit ve daha güvenli standartlara sahip olma özellikleri ile ofislerin ve evlerin en çok ihtiyaç duyulan eşyaları arasına girdi.  Neden Para Kasası

Örneğin; bilgisayar kontrollü tam otomatik çelik para kasaları iş yerleri ve evler için en ideal kullanıma sahip. Dolapların içerisine yerleştirilerek montajı yapılabilen çelik para kasaları, yerinden sökülemiyor ve taşınamıyor. Bilgisayarla kontrol edilebilen para kasasını alan kişinin denetimi altında kullanılıyor. Tam otomatik çelik para kasaları  tek bir tuşla otomatik olarak kapanır. Ev ve ofisler için kullanım kolaylığına sahip çelik para kasaları doğru şifre ile otomatik olarak açılabiliyor. Sesli uyarı özelliği de var. 4 hatalı   açma girişiminden sonra 15 dakika kendini bloke ediyor. Pilleri zayıfladığında ise kilitleme koruması devreye giriyor. Kişisel alan kodları programlanabiliyor. Acil durumlar için de mekanik anahtara sahip.

Neden Para Kasası

 

Tam otomatik özellikli para kasaları içinden montajı yapılarak sabitlenebiliyor ve kapağı açılmadan hırsızların yerinden söküp götürmesi tehlikesi oluşmuyor. Bir diğer özelliği de kapağı açma süresi yarım saate kadar ayarlanıyor; bu durumda da hiç bir hırsız yarım saat bekleme gibi bir lükse sahip olmadıkları için güvenlik açısından uygun bir sistem. Yüksek güvenlikli çelik para kasaları çeşitleri arasında zıhlı olanlar da mevcut. İsteğe göre de içerisindeki raflar düzenlenebiliyor. Hırsızlığa, yangına karşı profesyonelce önlem teşkil eden çelik para kasaları ağırlığı, zemine montaj olabilirliği üst düzey güvenlikli, elektronik şifreli olması dolayısıyla iş yerleri için özellikle iyi bir seçim olacaktır. Dijital parmak izi tarayıcılı çelik para kasaları duvara monte edilerek, anahtarsız ve şifresiz kullanılıyor. Ofis tipi çelik para kasalarının bir kısmı; üstü kasa, altı dolap olarak dizayn edilmiş ve çelik bariyerli, iki kilitli, depreme, hırsızlığa karşı da emniyetli.