Çelik kasa alırken nelere dikkat edilmeli....

Öncelikle çelik kasaya koymayı düşündüğünüz eşyalarınız neler; para, sözleşmeler, tapu, çek ,senet, kimlik belgeleri, pasaport,  silah ruhsatları, tabanca ,av tüfekleri, silah mermileri, kitap, mücevherat, laptop, tablet, saat, kamera, ziynet eşyeları ve  çeşitli koleksiyonlar vb.

Kasanın konulacağı yer önemlidir. Kolay ulaşabileceğiniz bir yeri seçmelisiniz. Çünkü değerli eşyalarınız anında kasaya yerleştirmelisiniz. Kolay bir yerde değil ise kasayı kullanmazsınız. Yerleştireceğiniz yeri belirleyin ve ihtiyaçlarınızıda  göz önünde bulundurarak kasanın ölçülerini belirleyin. Kasayı koymayı düşündüğünüz yere bağlı olarak belirleyeceğiniz kasa ölçüleri, muhafaza edeceğiniz eşyalarınızın kasaya sığmasını engelleyebilir. Kasanın yerleştirileceği yer ile ihtiyaç duyduğunuz minimum iç ölçüler birlikte değerlendirilmelidir.

Çelik kasa uzun ömürlü bir eşyadır. Bu nedenle yeni bir çelik kasa alırken, mekan problemi yoksa, ileri ki zamanlarda ortaya çıkabilecek ihtiyaçları da göz önünde bulundurmak ve yeterince büyük bir çelik kasa almak gerekir. Kasanın büyük olması güvenlik ihtiyacının karşılanmasında da avantaj sağlayacaktır.

Çelik kasalarda kilit sistemi çok önemlidir. Çelik kasa üzerinde kilit, elektronik şifreli kilit ve çevirmeli mekanik şifreli kilit sistemleri tek başına veya kombine şekilde bulunabilir. Tecrübelerimiz kasa üzerinde bir adet elektronik şifre ve bir adet çevirmeli (mekanik) şifre bulunmasının güvenlik avantajı sağladığını göstermektedir. Kaliteli bir elektronik şifreli kilit en iyi güvenliği sağlayacaktır.

Önerdiğimiz şifre ve kilit markaları; Kıratlı, M-lock, Stuv, Mauer, La Gard veya Sargent & Greenleaf.

Çelik Kasa seçiminde ihtiyaçlarınıza ve olması gereken güvenlik korumalarına göre satış görevlimiz sizin için en uygun model  ve ölçülerde çelik kasa önerecek ve doğru ürün seçmenizi sağlayacaktır.

Etiketler : Ev Tipi Çelik Kasalar , Ofis Tipi Çelik Kasalar